Hacettepe' dan Haberler

Genç Araştırmacı Destek Programı (GADP) - Çağrılı Proje

Hacettepe Üniversitesi kadrolarına 2017 ve 2018 yılında Yrd. Doç./Doktor Öğretim Üyesi olarak veya YÖK tarafından Araştırma Üniversitesi kadroları kapsamında Uzman/Öğretim Görevlisi olarak atanan akademisyenlerimizin transdisipliner araştırma yapma potansiyellerinin geliştirilmesi amacıyla Aralık 2018’de başlatılan Genç Araştırmacı Destek Programına dahil olan araştırmacılarımızın başvurusuna açık bir çağrıdır.

Çağrı kapsamında sadece transdisipliner/multidisipliner içerikli projeler desteklenecektir.  Söz konusu fon kapsamında desteklenecek projelerin yürütülmesinde 28 Aralık 2017 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından kabul edilmiş olan Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Uygulama Yönergesi ve Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Uygulama Esasları  geçerlidir. Program için söz konusu yönergede Madde 11 (1) g bendinde tanımlanan “Çağrılı Projeler-ÇAP” esasları geçerli olacaktır. 

GADP Çağrılı Projelerine özel olarak söz konusu çağrı kapsamında yapılacak bir projenin tamamlanmış olması, BAP Uygulama Esaslarında belirtilen “Bilimsel başarı ile bütçe artışı” koşulu için yeterli sayılacaktır.

 

Başvuru koşulları

  1. Program kapsamında desteklenecek projelerin yürütücüsü Hacettepe Üniversitesi’ne 2017 ve 2018 yılında atanan Doktor Öğretim Üyeleri ve YÖK tarafından Araştırma Üniversitesi kadroları kapsamında atanan Uzman/Öğretim Görevlileri olup ilgili yönergede tanımlanmış koşulları karşılamalıdır.
  2. Proje ekibi transdisipliner/interdisipliner/multidisipliner araştırma yapılmasını sağlayacak şekilde en az üç farklı disiplinden olmalıdır.
  3. Proje başvurusu Hacettepe Üniversitesi BAPSİS üzerinden ilgili usul ve esaslara göre yapılacaktır.
  4. Proje çağrısına son başvuru tarihi 08 Temmuz 2019’dur.
İletişim Bilgileri
Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Rektörlük Binası, Beytepe / ANKARA
Tel: (0312) 297 61 33 - (0312) 297 65 40 (PBX) Faks:+90 (312) 297 61 38 E-Posta: bilars hacettepe.edu.tr
Copyright © 2015 Bilimsel Araştırma Projeleri Kordinasyon Birimi Tüm hakları saklıdır. favorilere ekle| anasayfam yap